«На першому мітингу ви можете замість своєї оцінки поставити знак питання. Або вибрати число на основі того, що поставили інші учасники команди. Але під час обговорення зазначити, що ця оцінка базується на ваших спостереженнях і знаннях, але ви ще не маєте qa engineer junior достатньо досвіду». За даними DOU, середньостатистичному українському QA Engineer 30 років, найчастіше він живе у Києві або Львові. Найбільша частка фахівців — рівня Middle, тобто мають досвід роботи 3-5 років та медіанну зарплату $2000.
Переважно для QA проводять різноманітні курси, є відео на YouTube і книжки для самонавчання. Література переважно англійською, тому її знання важливе. Також QA відмітили, що часом важливість їхньої роботи не помічають. І їм потрібно доводити свою цінність команді та менеджменту.
В тестуванні дуже багато всього не обов’язкового. Але чим більше знаєш — тим більш цікави тести можна задизайнити. На початку базово вистачить, але в подальшому, щоб робити якісно, то мову треба знати не гірше за сусіднього девелопера. Від позиції Junior до Middle можна перейти за два-три роки. Але це приблизний період, усе залежить від відточування навичок і наполегливості. Мінус для мануальників — автоматизація багатьох процесів.
Вони перевіряють ПЗ і з погляду розробки, і з погляду клієнта, контролюють його якість. «Результат роботи розробника видно відразу. Роботу тестувальника видно, коли вона виконана погано та є критичні баги на продакшені.
«Усе залежить від того, що більше сподобається. Якщо хочеться розвивати комунікативні навички, то далі можна рухатися в бік менеджменту. Якщо ж технічні — то SDET, AQA, Security/Performance, Development тощо.
Тобто саме цей напрям наразі не має великого попиту. А щоб перекваліфікуватися в автоматизатора, потрібно отримати більше exhausting expertise. Важливо не лише прийти до розробників та сказати їм, що щось потрібно переробити. А вміти переконати людей і відстояти свою думку. Аналіз проведеного тестування, а також дефектів, що надійшли від кінцевого користувача чи команди підтримки.
Плюс для Manual QA — нижчий поріг входу в професію. Мануальник може швидше опанувати необхідні навички та знання, ніж автоматизатор, для отримання роботи. На ньому всі учасники розробки оцінюють завдання в Story Points. Це умовна величина, що визначає складність його виконання. Вона враховує всю активність, потрібну, щоб зробити це завдання. Детальніше — читайте у матеріалі «Хто такий QA в ігровій індустрії».
«Зараз часто компанії об’єднують всі ці обов’язки в одному фахівці — QA. Проте на співбесідах можуть запитувати, у чому різниця між QA, QС і тестувальником». Перш за все треба зрозуміти чи хочеш ти цим займатися, а вже потім йти на курси і шукати роботу. Зазвичай https://wizardsdev.com/ в університетах на спеціальностях, пов’язаних з програмуванням, немає предметів чи курсів з тестування. Винятком є КПІ, де на деяких факультетах є відповідний курс (наприклад, ФІОТ). Цей фахівець має досвід і в мануальному, і в автоматизованому тестуванні.
QA створює документи про дефекти, визначає їхні пріоритети і створює звіт про проведене тестування. Подає їх команді розробки та стейкхолдерам. Ніколи не пропускайте сповіщення про вакансії з новим додатком LinkedIn для Windows.
Там тестувальник — це перший друг розробника, який допомагає знайти факап до того, як замовник втратить через це гроші». QA має цікавитись тим, що відбувається довкола його роботи. Хороший тестувальник завжди ставить багато запитань і намагається розібратися, як працює продукт, зокрема з погляду користувача.
Пересвідчитися, що немає жодних збоїв у роботі сервісів. Таким чином, оцінка рівня безпеки готової системи не вимагатиме серйозних архітектурних змін для усунення загроз. Працюючи над проєктами EPAM ми часто використовуємо акселератор Carrier, який помітно полегшує впровадження цього виду тестування в проєкт.
Усі цитати взяті з їхніх розповідей. Рвучка цифрова трансформація бізнесу у 2020 році принесла нові можливості, але водночас і підвищила вразливість до кібератак. Тестування безпеки застосунків, мереж і систем допомагає захистити транзакції й операції та переконатися у збереженні конфіденційних даних клієнтів компаній. «Важливо розуміти, що Senior — це не про кількість технічних знань і вмінь, а про відповідальність. Senior — це фахівець, який сам враховує всі ризики, відповідає за свої факапи й може їх заменеджити, звести до мінімуму».
Створення тест-планів і тест-кейсів. Тестувальник розробляє стратегії тестування, плани та набір тест-кейсів для виконання різноманітних тестів. Тест-кейси створюють для кожного завдання, яке можливо протестувати. В повідомленні електронною поштою, яке ми надіслали щоб підтвердити вашу адресу е-пошти, натисніть посилання й активувуйте сповіщення про вакансії.